Galileo School - bilingvní mateřská a základní škola

Ohlédnutí za...

 jazykovým pobytem v Maláze

Stejně jako každý rok se i letošní devítka, my, vydala na studijní a poznávací pobyt do dalekého Španělska, konkrétně do Málagy. Původní plán bylo vydat se již před rokem, ale kvůli pandemii se výlet neuskutečnil. Ze začátku nás to samozřejmě mrzelo, ale nakonec jsme usoudili, že Málaga byla ideální místo na odpočinek po přijímacích zkouškách. 

V Málaze jsme každý den navštěvovali kurz španělštiny na mezinárodní škole Campus Idiomático. Původně jsme měli obavy, že nám škola ubere zážitků a nebude nás bavit, ale opak byl pravdou. Kurz jsme si všichni užívali naplno i s naší španělskou učitelkou Mary. Ve škole jsme neustále hráli hry, zpívali nebo se učili mluvenou formou ve španělštině a angličtině. Jednou z našich nejoblíbenějších aktivit byla bojová hra, ve které jsme dostali instrukce cesty ve španělském jazyce a hledali památky Málagy. V našem druhém cizím jazyce jsme se všichni zdokonalili a posunuli se o velký kus dopředu. 

Další velkou částí celého výletu byly odpolední programy. Nejvíce jsme si užili výlet na El Torcal de Antequera, což je národní park, jenž ohromuje svou nádhernou přírodou a rozeklanými skalami. Park je chráněné území pod patronátem UNESCO a bylo to poznat, hlavně díky čistotě přírody a vzduchu. Zůstali jsme na západ slunce a viděli jsme i kamzíky. Jedním ze zážitků byly také mořské kajaky, při kterých jsme si sice dali do těla, ale stálo to za to. Pan učitel se z kajaku překlopil do vody, což nás rozesmálo a možná i trochu rozhodilo. Pan učitel stále žije, dokonce neztratil ani brýle. 

Málaga nás jako město příjemně překvapila svou různorodostí. Všechny možné uličky, náměstí, parky, kde poletovali papoušci, anebo i pláž předčily naše očekávání. Pořád máme čerstvě v paměti, jak jsme poskakovali v obrovských vlnách a prolézali malebné španělské uličky.  

Tento výlet byl pro nás opravdu nezapomenutelný zážitek. Jsme rádi, že se výlet i přes všechny komplikace opravdu uskutečnil, jelikož nám to mnoho dalo. Prolomili jsme velkou jazykovou bariéru a vytvořili si spoustu nových vzpomínek. Málaga pro nás byla takovým menším rozloučením s Galileem a naší třídou. Takže tímto děkujeme za příležitost strávit jeden z našich posledních společných týdnů v takovém ráji. 

Lukáš Cimala, Emma Lucie Langer, Viktorie Mrázková 

Ps: nezapomeňte shlédnout naše video!

Novinky
1.Červen
Ohlédnutí za...

 jazykovým pobytem v Maláze

Stejně jako každý rok se i letošní devítka, my, vydala na studijní a …

více informací

Zobrazit všechny novinky
Kalendář akcí
Prosinec 2022
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Zobrazit všechny akce