Galileo School - bilingvní mateřská a základní škola

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

English Sports Week 2014

Ve čtrvtek poslední týden v červnu jsme navštívili kulturně sportovní festival English Sport Week, který pro nás připravila jazyková škola Fishnet spolu se sportovními kluby z Ostravy. Jak můžete vidět na fotografiích, vyzkoušeli jsme si basketbal, americký fotbal, softbal a street dance. Součástí programu byla i lekce angličtiny.

Divadelní představení Josef a jeho pestrobarevný plášť 2014

Blížil se konec roku, písemky za námi, známky skoro uzavřené a do prázdnin ještě nekonečné dva týdny... Proto jsme v úterý 17. 6. se žáky druhého stupně vyrazili do divadla, abychom si to čekání aspoň trochu ukrátili. Při workshopu, který nás navnadil na divadelní představení, v sobě mnozí objevili skrytý herecký talent. No a po něm jsme shlédli (seděli jsme totiž v horní lóži) i zhlédli (a to s napětím) muzikál Josef a jeho kouzelný pestrobarevný plášť. Vskutku velkolepá show v broadwayském stylu.

Atletický čtyřboj 2014

Ve středu 21. května se naši druhostupňoví žáci zúčastnili Atletického čtyřboje. Naše mladé týmy sbíraly zkušenosti a letos ještě na medailové umístění nedosáhly. Z jednotlivců předvedl nejlepší výkony Michal Němec, který skončil čtvrtý v bodování v kategorii starší žáci.

Loutnička 2014

Několik našich žáků se zúčastnilo okresního kola soutěže ve zpěvu lidových písní Loutnička 2014. Nejúspěšnější byl Samuel Elisha Vybíral, který se jako náhradník dostal na koncert vítězů a zazpíval si s cimbálovou muzikou píseň Já jsem z Kutné Hory. Video jeho vystoupení můžete shlédnout zde: http://youtu.be/0RsKC1A66aw

Obrácená gravitace (Aprííííl!)

V naší škole se dnes objevil fyzikálně velmi zajímavý jev, tzv. obrácené gravitace.

Vystoupení s Bobotubes

Bobotubes znáte? Ne? Tak si poslechněte, co všechno se s těmito kouzelnými "trubkami" dá vykouzlit.

Výstava a workshop Merkur

Nejprve jsme navštívili výstavu z historie stavebnice Merkur. Dostali pracovní listy, které jsme vyplnili pomocí exponátů na výstavě. Pak jsme se přesunuli do jiné části muzea, kde jsme společně vyráběli auta, stroje, nápisy a návštěvníky továrny na auta Tatra.

Lyžařský výcvik pro MŠ a 1. stupeň 2014

3.2.-7.2.2014: Máme za sebou krásný týden strávených odpolední na Bílé. Čtyři z pěti dní nám svítilo sluníčko a sníh byl tak akorát na sjezdovce. Zdokonalili jsme se v lyžování a někteří se naučili snowboardovat. V pátek jsme si zkusili i závodit a přivezli si domů medaile.

Prezentace projektů MŠ a ZŠ

Prezentace prvních projektů v letošním školním roce byla opět pestrá a zajímavá. Připomenout si je můžete v přiložené fotogalerii.

Návštěva indiánů

V pátek 13.12. k nám zavítali indiáni. Naštěstí si z nás neudělali BBQ, ale ukázali nám spoustu zajímavých věcí z jejich života, včetně vlastnoručně vyrobených předmětů k vaření, lovení atd. Zahráli nám bajku, ve které jsme hledali ponaučení pro život. Rozloučili jsme se indiánským tancem.

Stránky:  1 2  

Kalendář akcí
Listopad 2023
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
Zobrazit všechny akce